Ekologiczne dzieciństwo, czyli pomocne w rozwoju malucha zabawki z drewna

Na półkach sklepowych i portalach internetowych znajdziemy wiele propozycji zabawek dziecięcych. Rodzic stając przed tak bogatym wyborem, często zastanawia się, jakie cechy powinna posiadać zabawka dla malucha. Odpowiedzią mogą być ekologiczne i bezpieczne drewniane zabawki (https://www.bee.pl/9452-drewniane-zabawki). Dlaczego właśnie z drewna, a nie ze sztucznych materiałów? Poniżej kilka unikalnych cech tego typu zabawek.

  • zabawki z drewna są ekologiczne, wykonywane z naturalnych materiałów w przyjaznych warunkach, w niewielkich manufakturach
  • wyjątkowa trwałość, dzięki której z zabawki może korzystać rodzeństwo
  • indywidualny design, dostosowany do wieku i możliwości percepcyjnych najmłodszych
  • sensoryczny i edukacyjny wymiar zabawek z drewna

Eko zabawki z drewna sposobem na szczęśliwe dzieciństwo

Trend eko zabawek, wykonywanych z bezpiecznych i naturalnych materiałów, obecny jest na całym świecie, szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych. Coraz więcej firm stawia na produkcję dziecięcych wyrobów edukacyjnych z drewna. W odróżnieniu od plastikowych produktów, wytwarzanych na masową skalę, te drewniane, charakteryzuje ekologiczne podejście. Tym samym są to przedmioty w 100 % bezpieczne i nieuczulające. Wielu rodziców uważa,  że lepiej kupić kilka porządnych zabawek, niż zasypywać dziecko przypadkowymi zakupami o niskiej jakości. Szczególną jakość i wytrzymałość posiada drewno.

Zabawki na pokolenia, czyli przewaga drewna nad plastikiem

Kolejną cechą, która sprawia, że drewno przewyższa plastik, jest wyjątkowa trwałość. Nawet żywe, bardzo aktywne dzieci, nie będą w stanie zepsuć drewnianej zabawki. Kupując produkt naturalny, mamy pewność, że skorzysta z niego dziecko i jego rodzeństwo.Takie zabawki cieszą się dużą popularnością na aukcjach internetowych, więc jeśli zechcemy sprzedać zabawkę z drewna, szybko znajdziemy na nią kupca. W krajach zachodniej Europy już dawno zaczęto odchodzić od plastiku, co dotyczy kategorii zabawek dziecięcych. Wybierając zabawki na pokolenia, tym samym ograniczamy produkcję szkodliwego plastiku.

Oryginalne, designerskie, drewniane, dziecięce produkty

Produkty z drewna powstają w oparciu o oryginalny, nowoczesny design. Manufaktury i zakłady produkujące zabawki, zatrudniają wykwalifikowanych projektantów, którzy czuwają nad tworzeniem ciekawych, nowatorskich zabawek. Kupując zabawki z drewna mamy pewność, że dziecko dostanie rzecz wyjątkową, która sprzyjać będzie jego rozwojowi.

Sensoryczne i edukacyjne zabawki z drewna

Surowe, niemalowane drewno rozwija dziecięcą kreatywność i pomaga w skupieniu uwagi na jednym przedmiocie. Naturalne barwniki wykorzystywane przy produkcji ekologicznych zabawek, posiadają znacznie mniejszą paletę barw. To oczywiście zaleta, gdyż dziecięca percepcja potrzebuje prostych i wyraźnych kolorów. Nadmiar barw nie jest dobry dla najmłodszych. Zabawki te mają wymiar edukacyjny i terapeutyczny, stymulują zmysły i rozwijają inteligencję malucha.

Education obraz autorstwa freepik - www.freepik.com