Jakie są główne zalety drewnianych zabawek?

Trwałość

Drewniane domki dla lalek, sortery, klocki, pchacze, piłkarzyki czy też szachy to zabawki tradycyjne, które na pewno pamiętamy ze swojego dzieciństwa. Budzą u nas świetne wspomnienia, chociaż plastik wkroczył błyskawicznie do naszych sklepów z zabawkami oraz szybko się zadomowił w nich. Jednak na całe szczęście drewniane zabawki zaczęły się pojawiać na nowo w sklepach, aby stać się obecnie modnym dopełnieniem pokoików dziecięcych. Nic dziwnego, ponieważ naprawdę mają bardzo wiele zalet.

Na pewno zabawka drewniana przetrwa niejedną burzę. Plastikowe oraz tandetne zabawki prędzej czy też później pękną, zrobią maluchom krzywdę czy też się rozpadną na bardzo ostre kawałki. W przypadku drewnianych zabawek nie musimy się obawiać ostrych krawędzi. Jeśli zatem traktujemy zakup zabawek niczym inwestycję oraz chcemy aby maluch po dosłownie kilku dniach nie płakał nad rozwalonym domkiem czy też samochodzikiem, to poszukajmy czegoś drewnianego.

Wpływ na rozwój dziecka

Z zabawy zabawkami drewnianymi dzieci czerpią bardzo dużą wiedzę o świecie. Do tego uczą się kolorów, literek oraz liczenia. Na półkach w dziecięcych pokojach przetrwają na długo klocki z drewna czy też liczydła drewniane.

Zabawki z drewna są zdrowe

Każdy rodzic doskonale wie, że dzieci biorą wszystko do buzi. Nie zachowują oczywiście nawet zasad minimalnych higieny. Zabawki wykonane z drewna od producentów renomowanych nie zawierają toksycznych substancji, jednak za to mają atesty niezbędne. Przetarcie ich raz na jakiś czas szmatką z jakimś detergentem w zupełności wystarczy, aby maluszek nie miał całej buzi w krostach czy też w pleśniawkach. Poza tym po wyjęciu zabawki drewnianej zabawki z pudełka, wietrzyć nie trzeba mieszkania, jak to bywa w przypadku zabawek ze wschodu. Nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo naszego dziecka. W przypadku plastikowych zabawek bywa różnie. Niejednokrotnie spotkaliśmy się z informacją w mediach o zabawkach, które zrobiły krzywdę dzieciom, czy też są wycofywane z rynku. Często w wiadomościach pokazywane były wypadki dzieci właśnie przez zabawki. Wybuch zabawki czy też niebezpieczne elementy, to bardzo poważne sytuacje, do których nie chcemy dopuszczać.

Kupujmy zatem jedynie sprawdzone zabawki, które są w pełni bezpieczne. Poza drewnianymi zabawkami wybierajmy takie, które posiadają wszelkie stosowne atesty oraz certyfikaty producenta. Nie kupujmy zabawek pochopnie oraz spontanicznie. Tego rodzaju zakupy w przypadku zabawek mogą się okazać bardzo nietrafione oraz także niebezpieczne dla naszych pociech. Zwracajmy także uwagę na przeznaczenie wiekowe danej zabawki.

People obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com